8. Fıtık Okulu Ertelendi!

image308

 

8. Fıtık Okulu, Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmiştir. Yeni tarih, ileride duyurulacaktır.


#FıtıkCerrahisi #Fıtık2020Adana

7. Ulusal Fıtık Kongresi Haberleri

image309

Başkanın davet konuşması

 

Değerli Meslektaşlarımız,

7. Ulusal Fıtık Kongresini 3-6 Ekim 2019 tarihleri arasında Wyndham Grand Hotel – İzmir’de gerçekleştireceğiz.

Her seferinde olduğu gibi bu kongrede de konusunda saygın yerlere sahip uluslararası ve ulusal konuşmacılar panel ve konferanslarla güncel bilgilerini bizlerle paylaşmaya devam edecekler. Diğer taraftan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ameliyathanelerinden kongre merkezine aktarılacak olan ameliyatlar sayesinde yetkin fıtık cerrahlarının yaklaşım biçimlerini, kullandıkları teknikleri ve çözüm önerilerini canlı olarak izleyeceğiz.

Ana temasını "Fıtık Cerrahisinde Güncel Yaklaşımlar'" olarak belirlediğimiz bu kongremizde minimal invaziv girişimler, robotik cerrahi gibi bir çok konuyu ele almayı planlıyor ve kapsamlı bir kongre programı üzerinde yoğun olarak çalışıyoruz.

Genç meslektaşlarımızın bilgi düzeylerini arttırmak ve yüksek bir motivasyonla kongrede yer almalarını teşvik etmek üzere ilk defa kadavra kursu programını başlatmış bulunuyoruz.

7. Ulusal Fıtık Kongresini, İzmir gibi merkezi ve ulaşımı kolay bir şehirde düzenlerken, sizleri bu önemli bilimsel aktiviteye davet etmekten büyük onur ve mutluluk duyuyoruz.

Kongre web sayfası olan https://www.fitik2019.org  yanı sıra, iletişimde ve bilgi paylaşımında önemi yadsınamayacak olan diğer sosyal medya hesaplarını da kısa sürede aktif hale getireceğiz.

Fıtık Derneği Yönetim Kurulu ile birlikte yürüteceğimiz çalışmaların daha önce olduğu gibi Türk cerrahi hayatına katkıda bulunmasını dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu

Prof. Dr. Sinan Ersin | Başkan

Prof. Dr. Atıl Çakmak | Sekreter

Op. Dr. Hakan Gök | Sekreter

Sosyal tema: 'Nesli tehlikede olan tür: Flamingolar'

 Yaban hayatın korunması konusunda duyarlı olan Derneğimiz, 5. Ulusal Kongremizde, Dalaman’da Deniz Kaplumbağlarını öne çıkarmış, bu yıl da kongre yeri olarak İzmir'i seçerken Flamingoları sosyal tema olarak belirlemiştir.

For our foreign guests

Dear Colleagues,

It is a pleasure for us to announce the 7th National Hernia Congress. Our congress will take place at ‘Wyndham Grand Izmir Hotel’, between October 3-6, 2019 in wonderful Izmir.

Following the sequence of our tradition, during the congress, there will be both national and international well-known expert panelists and speakers. All will share their experience with us. Besides, there will be a live broadcast of different types of hernia surgery from the operating theaters of Ege University Hospital. Experts will show us the pearls of the approaches and will share their recommendations.

This time we have marked the main theme of the Congress as ‘Updates in Hernia Surgery’. We meticulously work on a highly rich scientific content and will cover all minimally invasive approaches, including robotic surgery.

To promote the motivation of our young colleagues, we will organize a pre-congress cadaver course to enhance the knowledge of hernia anatomy.

Hence, we will be very much honored to see you in wonderful Izmir where a charming social life meets with rich cultural and natural heritage.

Ana konular

Ana konular ve ön bilimsel program için aşağıdaki linke gidiniz!

Yabancı konuşmacılar

Giampiero CAMPANELLI, Italy

Miguel Ángel García URENA, Spain

Filip MUYSOMS, Belgium

Aali J. SHEEN, U.K.

Victor RADU, Romania

image310

7. Fıtık Okulu Programı

 #İstanbulFıtık2019 ücretsiz kayıt için Link'i tıklayarak kısa formu doldurmanız yeterli!

VII. Ulusal Fıtık Kongresi

Takviminize kaydedin!

VII. Ulusal Fıtık Kongresi, 3-6 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir'de.


#UFK2019 #FıtıkCerrahisi 

image311

7. Fıtık Okulu İstanbul'da!

image312

 

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinin katkılarıyla; 2 Mart 2019 Cumartesi günü yapılacak sempozyum, teorik eğitimin yanında, canlı ameliyatlar ile desteklenecektir.


Okul Başkanı, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu.


#FıtıkCerrahisi #İstanbulFıtık2019

6. Fıtık Okulu yapıldı!

image313

6. Fıtık Okulu bitti. Sempozyum Başkanlığını yapan Prof Dr Atıl Çakmak'a, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına, Genel Cerrahi A.D. öğretim üyelerine, asistanlara ve diğer çalışanlara, katılan meslektaşlarımıza, Ana sponsorumuz BD Bard Şirketine teşekkür ediyoruz.


#AnkaraFıtık2018  #FıtıkCerrahisi

image314

6. Fıtık Okulu Programı

6. Fıtık Okulu 8 Aralık 2018 Cumartesi günü Ankara'da!

image315

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinin katkılarıyla; 8 Aralık 2018 Cumartesi günü yapılacak sempozyum, teorik eğitimin yanında, laparoskopik ve robotik platform ile canlı ameliyatlar ile desteklenecektir.


Okul Başkanı, Ankara Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atıl Çakmak.


#FıtıkCerrahisi #AnkaraFıtık2018

5. Fıtık Okulu yapıldı!

image316

 

5. Fıtık Okulu bitti. Sempozyum Başkanlığını yapan Prof Dr Cihan Yıldırır'a, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına, Genel Cerrahi A.D. öğretim üyelerine, asistanlara ve diğer çalışanlara, katılan meslektaşlarımıza, Ana sponsorumuz BD Bard Şirketine teşekkür ediyoruz.


#SivasFıtık2018  #FıtıkCerrahisi

4. Fıtık Okulu yapıldı!

image317

4. Fıtık Okulu bitti. Sempozyum Başkanlığını yapan Prof Dr Tahsin Çolak'a, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına, Genel Cerrahi A.D. öğretim üyelerine, asistanlara ve diğer çalışanlara, katılan meslektaşlarımıza, Ana sponsorumuz Tutku Sağlık Şirketine ve son olarak da BD Bard Şirketine teşekkür ediyoruz.


 #MersinFıtık2018  #FıtıkCerrahisi 

6. Ulusal Fıtık Kongresi yapıldı!

image318

6. Ulusal Fıtık Kongresi, 5-7 Ekim 2017 tarihlerinde The Marmara Oteli, İstanbul'da yapıldı. Kongre Başkanlığını Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Prof. Dr. Metin Ertem ve Sekreterliğini Dernek Üyemiz Sayın Doç. Dr. Şenol Carıllı yaptılar.

Kongrenin ana teması, "Karın Duvarı İşlevsel Onarımları" olarak belirlenmişti. Bilimsel program, bu çerçevede şekillendi.

Kongreye konusunda uzman, önemli 4 yabancı misafir konuşmacı olarak katıldı ve bizlere güncel bilgilerive tecrübelerini aktardılar. Bu kişiler: İtalya'dan, Avrupa Fıtık Derneği Başkanı Giampierro Campanelli, Belçika'dan Frederik Berrevoet ve Filip Muysoms, Lübnan'dan Eli Chelela'ydı.

Kongre öncesi düzenlenen Fıtık Cerrahisi Kursu ve Cerrahide Enerji Aletleri Kullanım Kursu, yakın ilgi gördü.

Yeni bir fıtık toplantısında görüşmek dileğiyle...

Fıtık Derneği Sosyal Medyada!

image319

 Günümüzde sosyal medyanın iletişimde ve bilgi paylaşımında önemi büyüktür. Bu nedenle fıtık ile ilgili haberlerin ve duyuruların, Dernek  web sayfası yanı sıra aşağıda belirtilen sosyal medya hesaplarından da aktif olarak paylaşılacağını belirtiyoruz.


Twitter hesabı @fitikdernegi

Facebook hesabı @fitikdernegi

Linkedin hesabı https://www.linkedin.com/company/18247649/


Bu hesaplardan dernek ile ilgili duyuruların yanı sıra, fıtık ile ilgili güncel toplantı ve makaleler de duyurulmaktadır.
Fıtık ile ilgili olarak sosyal medya platformlarında yapacağınız paylaşımlarda #FıtıkCerrahisi hashtag'ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu hashtag, Türkçe platformlarda genel kabul görmektedir. Küresel platformlarda ise #HerniaSurgery en popülerdir.